Diğer

”Eğitim Sistemi ve Okullardan Duyduğu Memnuniyet” Sıralamasında OECD Sonuncusuyuz!

”Son 10 yılda Türkiye’de eğitim hizmetlerinden memnuniyet ve adalete güvende yaşanan erozyon OECD’nin son raporunda net biçimde ortaya kondu. 36 ülke içinde Türkiye adalete güvenin ve eğitimden memnuniyetin en hızlı azaldığı ülke oldu.” ilgili haber böyle başlıyor.

Birçok canlı yayın ve röportajda da belirtirim. Adalet, Sağlık ve Eğitim ”hava su gibi hepimize gerek. Siyasetüstü olmalıyız bu 3 konuda. Apolitik olmazsak sorun yaşarız.” dediğim kayıtlarda mevcuttur. Son yapılan araştırmalar ve anketlerde bunu gösteriyor ki yaklaşık 2 gün önce yazdığım makalede de bunu dile getirmiştim (İlgili makale: https://www.vahdetozkocak.com.tr/yokun-yeni-baskanindan-beklentiler-bir-hayli-fazla/) Ki bu sorunu birçok kez dile getiren bizzat Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN olmuştur.

Umarım uyarılarımız karşılık bulur ve Eğitimdeki Erozyona bir çare bulunur. Çünkü bu erozyon ülkemizin geleceği gençlerimizde büyük tahribat oluşturacaktır.

Görsele kaynak olan haberin tamamı için tıklayınız.

Doç. Dr. Vahdet ÖZKOÇAK

Öğretim Elemanları SENDİKASI (ÖGESEN) Öğretim Elemanları Derneği (ÖGEDER) Eğitimsel Çaba Derneği (EÇD) Genel Başkanı ve Antropolog

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu