Diğer

13 Eylül’den İtibaren Üniversitelerin Açılabilmesine Yönelik Anket

Bilindiği üzere Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN 13 Eylül’ün Akademik Takvim başlangıcı olmasına dair bir açıklama yapmıştı. Ancak son zamanlarda Delta Varyantı ile vaka sayılarında artış başladı ve DSÖ 4. dalga uyarısı yaptı. Üniversitelerin açılması için hem Akademisyenlerin hem de Öğrenciler ve Velilerinin, 13 Eylül tarihinin planlandığı şekilde açılış tarihi olması hususunda tereddütlere sahip.

Yapmış olduğum ankette de görüleceği üzere ”Zorunlu Aşılama” seçeneği %66 ile ilk sırada yer aldı. Sürekli uyarılara konu olan ”Tedbirlere Uyma” ise %17 ile ikinci sırada yer aldı. Hem halkın hem de esnafımızın en az tercih ettiği seçenek olan ”Öncesinde tam kapanma” ise %15 ile üçüncü tercih olarak kaldı. ”Diğer (öneriniz)” seçeneği %6 ile son sırada yer alırken, bazı öneriler ise dikkat çekici idi.

Kısaca dünyada en uzun süre Uzaktan Eğitim ile salgın süresinde eğitimi idare etmeye çalışan ülkelerin başındayız ve artık Eğitimden feragat istememeliyiz. Nasıl Ekonomi öncelik ise alınan kararlarda Eğitim de bu önceliği almalıdır. Unutmayalım ki Eğitim konusu en az ekonomi kadar önemlidir!

Doç. Dr. Vahdet ÖZKOÇAK

Öğretim Elemanları SENDİKASI (ÖGESEN) Öğretim Elemanları Derneği (ÖGEDER) Eğitimsel Çaba Derneği (EÇD) Genel Başkanı ve Antropolog

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu