Diğer

YENİ YÖK BAŞKANINDAN BEKLENTİLER ANKETİ

Bilindiği üzere Marmara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sayın Erol ÖZVAR yeni YÖK Başkanı oldu. Kendisine hayırlı olsun diyor, yeni görevinde başarılar diliyoruz.

”Bildiğiniz üzere ilk kez YÖK Başkanvekili bir Profesör YÖK’e Başkan olarak atanmış ve en uzun süreli Başkanlık yapanlardan birisi olmuştu. Önümüzdeki günlerde atanması muhtemelen #YeniYÖKBaşkanı ndan beklentileriniz neler?” anketine verilen cevaplar da gösteriyor ki Darbe dönemi ucube 2547 sayılı kanun özlük haklarında en büyük sorun. Özlük haklarına çözüm %39, Zihinsel Dönüşüm %33, Mobbinge çözüm %16 ve son olarak Diğer (önerinizi belirtin) %12 oy oranı ile dikkati çekmektedir.

Son 10 yılda kronikleşen sorunların çözümünde de kendisine en büyük desteği yine biz sunacağız. Ortak Akıl ile çözüme kavuşmak sorun yoktur. Yeter ki sorunları çözme iradesi gösterilsin ki bu iradeyi ortaya koyacağını daha ilk günden belirtmiş bir YÖK Başkanı makama geldi. Unutmayalım başka Türkiye yok.

Dr. Vahdet ÖZKOÇAK

Öğretim Elemanları SENDİKASI (ÖGESEN) Öğretim Elemanları Derneği (ÖGEDER) Eğitimsel Çaba Derneği (EÇD) Genel Başkanı ve Antropolog

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu