Diğer

Üniversitelerden yeni tür kararı

Koronavirüsün yeni türü Omicron’da vaka sayıları her geçen gün yükseliyor. Vakalardaki artış onlarca şirketten sonra üniversiteleri de harekete geçirdi. İstanbul’da pek çok üniversite final sınavlarını çevrimiçi ortamda yapma kararı aldı.

Koronavirüsün yeni türü tırmanışa geçti, üniversiteler kararını verdi. Eğitimde yüzyüzeden uzaktan eğitime dönüş başladı. Yükseköğretim kurulu yeni dönemde eğitimin nasıl gerçekleştirileceğine ilişkin kararı üniversitelere bıraktıbirçok üniversite yüz yüze eğitime geri döndü.

Ancak koronavirüsün yeni türü Omicron da vaka sayılarının yeniden yükselmesiyle birlikte İstanbul başta olmak üzere çok sayıda üniversite kararlarını yeniden gözden geçirdi.

İstanbul’un en kalabalık üniversitelerinden İstanbul Teknik Üniversitesi karma eğitime geçildiği duyurdu. Bir diğer karar da Boğaziçi Üniversitesi’nden geldi. Rektörlükten yapılan açıklamada final sınavlarının nasıl gerçekleşeceğine dersi veren öğretim görevlisinin karar vereceği belirtildi.

Kaynak: CNN

Doç. Dr. Vahdet ÖZKOÇAK

Öğretim Elemanları SENDİKASI (ÖGESEN) Öğretim Elemanları Derneği (ÖGEDER) Eğitimsel Çaba Derneği (EÇD) Genel Başkanı ve Antropolog

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu