Diğer

Sahte profesörün AÖF mezunuyum ifadesi de yalan çıktı!

Sahte doçentlik belgeleriyle üniversitenin profesör kadrosuna atanan Zülal Atalay Laçin, hakkındaki suçlamaları kabul ederek, ifadesinde Açık Öğretim Fakültesi mezunu olduğunu bildirmişti. Açıköğretim Fakültesi mezunu da olmadığı ortaya çıktı.

Aksaray Üniversitesi Profesörlük kadrosuna sahte doçent belgeleriyle atandığı ortaya çıkan Zulal Atalay Laçin hakkında soruşturma devam ediyor.

Adli birimlerinden alınan bilgiye göre görevden alınarak tutukanan Atalay, tutuklu bulunduğu cezaevinden avukatları aracılığıyla tekrar savcılığıa başvurarak yeniden ifade vermek istedi.

Yeni ifadesinde ODTÜ mezunu olmadığını, master ve doçetlik belgelerinin sahte olduğunu kabul etti, sadece Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi , İktisat Bölümünden mezun olduğunu belirtmişti.

Ancak bu bilginin de doğru olmadığı da öğrenilmedi.

Kaynak

Doç. Dr. Vahdet ÖZKOÇAK

Öğretim Elemanları SENDİKASI (ÖGESEN) Öğretim Elemanları Derneği (ÖGEDER) Eğitimsel Çaba Derneği (EÇD) Genel Başkanı ve Antropolog

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Belliki bu kişiyle ilgili sonraki aşamada aslında lise diploması olmadığı, bir sonraki aşamada ilkokul şeklinde sürecek bu haberler. Her defasında bu kişinin bir yalanının daha ortaya çıkarılması atama sürecinde sorumluluğu olanların konuşulmasını engellemek için olmalı. Aynı üniversitenin sadece bu sahte diploma olayından sonra ilana çıktığı ve yaptığı atamalara bile bakılırsa bu kadının bile aklına gelmemiş oyunlarla belli sivil toplum örgütlerinde boy gösteren, rektörle yakın ilişkisi olduğu bilinen kişilerin alanda hiçbir yetkinlikleri olmadığı halde nasıl atandıkları görülecektir. İşin en acı tarafı bu şekilde oyunla yapılan atamaların birisi üniversitenin dinimizin adını taşıyan fakültesinin kutsal kitabımızın adını taşıyan bölümüne yapılmış olmasıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu