Diğer

ÖGESEN’den Bir Hukuk Zaferi Daha

Öğretim üyelerinin görev süreleri dolduktan sonra aynı kadroya yeniden atanabilmeleri için getirilen ek koşulların (65 yabancı dil puanı) hukuki güvenlik ve belirlilik ilkelerine aykırı şekilde yürürlüğe koyulmaması gerektiği, belirlenen şartların sağlanabilmesi ve gerekli hazırlıkların yapılması amacıyla görev süresinin uzatılması gerektiği hakkında alınan karar Akademi Dünyamıza hayırlı olsun.

Akademinin Yeniden Doğuşu için çıktığımız bu yolda alınan karar göstermiştir ki Yüce Türk Yargısı Akademisyenlerimizin haklı davalarında aldıkları karar ile mağduriyetlerin de önüne geçiyor. Yeni Yasama Döneminde de sorunlarımızın çözümü için çalışmaya devam edeceğiz.

Öğretim Elemanları Sendikası (ÖGESEN) Yönetim Kuruluna, değerli temsilcilerimize ve özellikle ÖGESEN Hukuk Birimine ve kıymetli kardeşim Avukat Sayın Tarık KIRAÇ’a sonsuz teşekkürler. Tekrar hayırlı olsun.

Doç. Dr. Vahdet ÖZKOÇAK

Öğretim Elemanları SENDİKASI (ÖGESEN) Öğretim Elemanları Derneği (ÖGEDER) Eğitimsel Çaba Derneği (EÇD) Genel Başkanı ve Antropolog

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu