Diğer

Memura seyyanen zam için yöntem belli oldu!

Memura seyyanen için zam ‘ek bütçe’ bekleniyor! Birçok meslek iyileştirme zammı beklerken, Türkiye Büyük Millet Meclisine (TBMM) gelen düzenleme tepkilerin ardından geri çekilmişti.

Memura seyyanen için zam ‘ek bütçe’ ile gerçekleşecek! Milli Gazete’den Muhammed Vefa’nın haberine göre memura seyyanen zam ‘ek bütçe’ ile gerçekleşecek. Hekimlere yapılması düşünülen zam ise eski haliyle geçecek. İşte detaylar…

Birçok meslek iyileştirme zammı beklerken, Türkiye Büyük Millet Meclisine (TBMM) gelen düzenleme tepkilerin ardından geri çekilmişti.

Söz konusu düzenlemenin gelecek hafta yine TBMM’ye gelmesi bekleniyor. Söz konusu düzenlemenin sağlık çalışanlarına, maaş, ek ödeme ve ek gösterge ve hekimlerle ilgili maddelerin kapsaması bekleniyor.

Hekimlere yapılması planlanan zammın eski haliyle geçmesi bekleniyor. Sağlık çalışanlarına yönelik iyileştirme zammının yapılması planlanırken, aynı zamanda ek ödeme üzerinden ya da direkt seyyanen zam tercihlerinin de masada bulunduğu belirtiliyor.

EK BÜTÇE GÜNDEMDE

Hükümet kanadı, memur kesiminde herhangi bir tepkinin gelmesini engellemeye yönelik de, tüm memurlara seyyanen zam konusunda çalışma yaptığı belirtiliyor.

MEMURA SEYYANEN ZAM İÇİN EK BÜTÇE BEKLENİYOR

Sendika temsilcilerinin de bu konuda, zam isteklerini daha önce Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’e ilettiği biliniyor. Seyyanen zam konusu için TBMM gündemine ek bütçenin gelmesi de bekleniyor.

Kaynak: SGK Rehberi

Doç. Dr. Vahdet ÖZKOÇAK

Öğretim Elemanları SENDİKASI (ÖGESEN) Öğretim Elemanları Derneği (ÖGEDER) Eğitimsel Çaba Derneği (EÇD) Genel Başkanı ve Antropolog

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu